SuperLiga

Farul Constanța se impune la Sf.Gheorghe după un gol extrem de controversat

Farul Constanța a învins, scor 1-0, formația Sepsi Sf.Gheorghe, în etapa 26 a Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Grameni, în minutul 87, după o fază controversată la care covăsnenii au acuzat că mingea nu a trecut linia porții cu întreaga circumferință.

În minutul 51, Safranko reușise să trimită mingea în poarta lui Buzbuchi, dar golul atacantului de la Sepsi a fost anulat pe motiv de offside.

VIDEO cu rezumatul meciului:

După această partidă, Sepsi ajunge la 4 înfrângeri consecutive și se îndepărtează de locurile de play-off, în timp ce Farul Constanța urcă pe locul 4, cu 40 de puncte.

Echipele de start:

Sepsi OSK: Niczuly (cpt.) – Oroian, Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu, – N. Păun – Kallaku, Cosmin Matei, Ștefănescu, Fl. Ștefan – Safranko
Rezerve: Dinu Moldovan – Andres Dumitrescu, H. Gedo, Oteliță, Popsa, Aganovic, Rondon, J. Rodriguez, Kevin Varga – Debeljuh
Antrenor: Bernd Storck

Farul: Buzbuchi – Dussaut, Larie, M. Popescu, Kiki – R. Deaconu, Queiros, Grameni – Cr. Ganea, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Mușat – Boli, Dan Sîrbu, Henrique, Nedelcu, Al. Stoian, Dănuleasa, D. Grosu, S. Cojocaru, Doicaru, Vînă, Rivaldinho
Antrenor: Gheorghe Hagi