SuperLiga

U Cluj-FCSB 0-0. Pas greșit pentru roș-albaștrii în lupta pentru titlu

U Cluj și FCSB au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 26 din Superligă.

Prima ocazie importantă a meciului a aparţinut oaspeţilor. Florinel Coman a şutat de la marginea careului, dar Gorcea a respins în corner.

Minutul 16 al partidei a adus cel mai important moment al meciului. Dan Nistor a obținut o lovitură de la 11 metri după un fault făcut de Lixandru.

Același Nistor a executat, dar Târnovanu a apărat lovitura de pedeapsă, după care a prins balonul, după al doilea şut ratat al lui Nistor.

Ganezul Nana Antwi a debutat pentru FCSB în repriza secundă, dar nu a reușit să aducă nimic notabil în jocul roș-albaștrilor

VIDEO cu rezumatul meciului:

După această partidă, FCSB rămâne pe primul loc în Superligă, cu 55 de puncte, la 7 în fața Rapidului. De partea cealaltă, U Cluj este pe locul 8, cu 34 de puncte:

Echipe de start:

U Cluj: Gorcea – Chipciu, Masoero, Da Silva, Roger – M. Rus, Simion, Bic – Nistor – Anselmo, Popa

Rezerve: Iliev, Chinteș, Pițian, Mitrea, Grobry, Fossati, Silaghi, Pănoiu, V. Gheorghe, Roguljhic, F. Ilie, Oancea

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Ov. Popescu, Radunovic – Lixandru, Șut, Alhassan – Oct. Popescu, Olaru, Coman

Rezerve: Vlad, Panțîru, Miculescu, Phelipe, Antwi, Radaslavescu, Pandele

Antrenor: Elias Charalambous