Două hattrick-uri în Al Ain-Al Hilal 4-5, partida în care Neymar a revenit după un an de absenţă! Meciul a fost în AntenaPLAY

S-au reuşit două hattrick-uri în Al Ain-Al Hilal 4-5, partida în care Neymar a revenit după un an de absenţă! Soufiane Rahimi şi căpitanul lui Al Hilal, Salem Al Dawsari, au reuşit să marcheze câte 3 goluri în meciul care a consemnat revenirea pe teren a starului brazilian Neymar.

Intrat pe teren în minutul 77, în locul lui Nasser Al Dawsari, Neymar a fost aproape de gol 10 minute mai târziu. Neymar a şutat bine, pe poartă, dar portarul Eisa a reuşit o paradă excelentă. Al Ain-Al Hilal 4-5 a fost în direct în AntenaPLAY.

Salem Al Dawsari a marcat în minutele 45+5, 65 şi 75 ale partidei Al Ain-Al Hilal 4-5. Atacantul lui Al Ain, Soufiane Rahimi, a înscris în minutele 39, 67 şi 90+6 (din penalty).

Al Hilal are un start excelent de sezon în Liga Campionilor Asiei, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY. După 3 partide, Al Hilal are maximum de puncte, 9.

De partea cealaltă, câştigătoarea en-titre a trofeului, Al Ain, are un start slab de sezon în Liga Campionilor Asiei. După 3 etape, Al Ain nu are decât un singur punct, fiind pe locul 11 în clasament.