”Deja ați aflat?” Dan Nistor a dat din casă după victoria lui U Cluj: ”Ne-a luat pe fiecare în parte”

• admin

• SuperLiga: Sepsi – UTA Arad, sâmbătă, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul – CFR Cluj, sâmbătă, 21:00, DGS 1

După o primă repriză fără evenimente notabile, ”Șepcile Roșii” au deblocat tabela în minutul 61 prin Nistor, din penalty, iar Thiam a majorat avantajul gazdelor, în 8 minute mai târziu.

Dan Nistor, după U Cluj – Oțelul Galați 2-0: ”M-aș bucura să mergem în cupele europene”

Grație acestui succes, U Cluj și-a consolidat poziția de lider, cu 26 de puncte, în timp ce Oțelul, aflată la prima înfrângere a sezonului, ocupă locul 3, cu 19 puncte.

La flash-interviu, Dan Nistor, unul dintre cei mai buni jucători ai lui U Cluj, s-a arătat mulțumit de rezultat și a dezvăluit cum i-a motivat Ioan Ovidiu Sabău pe elevii săi înaintea duelului cu gruparea gălățeană.

E foarte bine, înseamnă că lucrăm cum trebuie, facem ce ne zice Mister. Lăsăm lumea să vorbească, ne continuăm drumul și sperăm să intrăm în play-off, acesta e obiectivul primordial. Mi-e dor (n.r.- de cupele europene), am mai jucat acolo, sunt un jucător cu experiență, nu cedez la presiune.

M-aș bucura să mergem acolo, merităm. Publicul a fost minunat, victoria asta li se datorează și suporterilor. Deja ați aflat (n.r.- cum i-a motivat Sabău)? Ne-a pus câte un filmuleț și ne-a arătat ce făceam acum 3-4 etape, ne-a luat pe fiecare în parte, ne-a arătat cea mai bună variantă a noastră. A umblat puțin la orgoliul nostru și cred că acest lucru s-a văzut”, a spus Nistor

VIDEO Rezumat U Cluj – Oțelul Galați 2-0