Daniel Bîrligea, comparat de Gigi Becali cu Luis Suarez! Clauza pe care o are la FCSB: „Acum mă oftic că i-am pus numai atât”

Duelul dintre Lituania și România va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, mați, 15 octombrie, de la ora 21:45.

Elias Charalambous, anunţ categoric despre Daniel Bîrligea

Charalambous a fost întrebat dacă Daniel Bîrligea a fost afectat de faptul că nu a prins lotul echipei naționale, chiar dacă a marcat două goluri pentru FCSB, în Europa League, în meciurile cu RFS și PAOK.

Elias Charalambous a spus că Daniel Bîrligea nu are de ce să fie supărat și a menționat că, în opinia sa, atacantul va ajunge în lotul echipei naționale. Tehnicianul campioanei a precizat că deciziile lui Mircea Lucescu trebuie respectate.

(n.r. despre Daniel Bîrligea) De ce să fie trist? Sigur, toți jucătorii vor să fie la națională, dar acolo e un antrenor (n.r. Mircea Lucescu) cu o foarte mare experiență, care decide cine va fi convocat. Toată lumea trebuie să îi respecte opinia.

Bîrligea e un jucător care ne ajută mult, un atacant foarte bun. Sunt sigur că la un moment dat va fi la echipa națională”, a spus Elias Charalambous.

Daniel Bîrligea, după ce a marcat golul victoriei în PAOK – FCSB 0-1: „Un miracol!”

Daniel Bîrligea a fost eroul FCSB-ului în meciul cu echipa lui Răzvan Lucescu. Fostul atacant al celor de la CFR Cluj a marcat în minutul 45+8, din pasa lui Darius Olaru. Acelaşi Dariu Olaru şi-a lăsat echipa în 10 oameni, după ce a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 55.

Arbitrajul a fost puţin de partea cealaltă, dar am reuşit un miracol. Să zicem că e foarte important pentru echipă. Să zicem că nu e meritul meu, e meritul lui Olaru care s-a bătut pentru minge. Jumate-jumate, dar mai mult pentru el.