Damjan Djokovic, prima reacție după ce a marcat un gol superb în CFR Cluj – FC Botoșani 3-0: „Mă bucur! Am revenit acasă!”

Djokovic a majorat diferenţa pentru gazde, din lovitură liberă, în minutul 70, pentru ca Robert Filip să înscrie pentru 3-0 în minutul 87. CFR Cluj s-a impus la scor de forfait şi e pe locul 5 în Superligă, cu 10 puncte. FC Botoşani a bifat a patra înfrângere şi are 6 puncte, fiind pe locul 13.

CFR CLUJ: M. Popa – F. Iacob (Mogoş 46), Aly Abeid, Bolgado (Kresic 76), Simas Rocha – A. Fică, Djokovic (R. Filip 85), A. Păun (Artean 82) – Nkololo, L. Munteanu, M. Kamara (Korenica 85). ANTRENOR: Dan Petrescu

FC BOTOŞANI: Kukic – Matricardi, G. Miron (Francisco Junior 67), Şeroni – Ale Diez, Ed. Florescu (Chică-Roşă 67), Aldair Caputo (Mouaddib 75), Ţigănaşu – L. Fulop (Kaprof 54), E. Lopez, Bodişteanu (G. David 74). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: L. Munteanu 37 / A. Diez 30

Arbitri: Robert Avram – Romică Bîrdeş, Nicuşor Marin

Arbitri VAR: Istvan Kovacs – Ciprian Danşa