În urmă cu câțiva ani, Borcea a cumpărat fostul hotel Muntenia, pe care l-a modernizat și l-a redenumit Pam Beach Resort & Spa. Stabilimentul a fost administrat de Mihaela Borcea, fosta soție a omului de afaceri.
Galerie Foto
Cristi Borcea a vândut hotelul din Olimp pentru 10 milioane de euro
Acum, Cristi Borcea a hotărât să vândă hotelul, restaurantul și terenurile aferente în schimbul a 9,2 milioane de euro către compania Steaua de Mare H&R, notează profit.ro. Contractul de vânzare-cumpărare va intra în vigoare la începutul lunii octombrie.
Până atunci, hotelul și restaurantul au fost închiriate viitorului proprietar pentru 800.000 de euro + TVA, informează sursa menționată anterior.
În 2022, a fost inaugurată piscina de lux a stabilimentului, unica de pe litoral de acest gen. “Infinity Pool este singura piscină de pe litoralul românesc care are apă sărată terapeutică, plajă inundată și jeturi de masaj“, a afirmat atunci Mihaela Borcea.
De modernizări s-a ocupat Valentina Pelinel, actuala parteneră a lui Cristi Borcea. Complexul Pam Beach Resort & Spa, fost Muntenia, din Olimp are 12 apartamente, 12 camere triple și 186 camere duble (twin si matrimoniale).
Cristi Borcea, la 54 de ani ca la 30
Galerie Foto
Fostul patron al lui Dinamo acordă o atenție sporită aspectului său fizic și apelează la diverse tratamente pentru a acoperi ridurile apărute. Valentina Pelinel ”l-a dat de gol”.
”Folosim fiole cu multivitamine, colagen, acid hialuronic, pe care le alternăm, creme, măști. Facem și tratamente cosmetice și tratamente de stimulare a colagenului, precum și masaj facial. Ce-i drept, ne ajută și gena, și pentru asta le mulțumim părinților.
Ambii am făcut și injecții cu botox în zona frunții. Mai nou, prefer Sculptra, un procedeu care stimuleaza propriul colagen”, a declarat Valentina Pelinel.
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login