-
Premier League: Tottenham – Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1
-
SuperLiga: FCSB – CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1
Chiar dacă giuleștenii au deschis scorul prin Petrila (23 de ani), covăsnenii au terminat prima repriză în stil mare, după dubla semnată de Debeljuh (27 de ani) și reușita lui Alimi (30 de ani). Ulterior, Rrahmani (23 de ani) a ratat un penalty pentru Rapid, iar Burmaz (23 de ani) a redus din diferență.
Cornel Dinu nu crede că Bogdan Lobonț este pregătit pentru a o antrena pe Rapid
Cornel Dinu (75 de ani) a comentat înfrângerea suferită de giuleșteni în fața lui Sepsi. Printre altele, ”Procurorul” a analizat modul în care antrenorul din Giulești pregătește echipa și a dorit să tragă un semnal de alarmă.
”E nevoie de timp pentru a câștiga o anumită experiență. Atât în programarea antrenamentelor, cât și în relațiile cu echipa și în a te comporta cu jucătorii. Antrenorii care apar peste noapte sunt foarte riscanți.
Din punctul ăsta de vedere, Lobonț mai are și niște ‘ieșiri’ tipice de portar. Nu mai iese cu pumnul în minge și cu pumnul în capul atacantului, cum se mai spune.
Nu îl văd pe Lobonț ca un tip care să convingă echipa să intre pe teren și să câștige la ora actuală.
Antrenorul devine competitiv după o experiență de patru sau cinci ani. Este o situație delicată și care trebuie judecată de conducerea celor de la Rapid. El e un tip căruia îi sare repede țandăra.
El la Dinamo (n.r. Lobonț a jucat timp de 4 sezone la Dinamo) avut un rol deosebit. Era omul care dirija foarte realist așezarea echipei din toate punctele de vedere. Trăia jocul!”, a declarat Cornel Dinu, potrivit Fanatik.
Bogdan Lobonț, după Sepsi – Rapid 3-2: ”Suferim pe partea defensivă. E foarte mult de muncă. Dacă vine, Mircea Lucescu va aduce un plus de valoare”
La finalul meciului, Bogdan Lobonț a vorbit despre problemele pe care le are echipa sa. ”Pisica” a fost de părere că giuleștenii suferă în defensivă.
De asemenea, antrenorul crede că Mircea Lucescu este varianta ideală pentru Rapid în următorul sezon. Dan Șucu încearcă în continuare să îl convingă pe ”Il Luce” să revină în Giulești.
”Nu e prea bună concluzia. Scenariul se repetă și nu e un lucru prea bun. Din păcate, suferim din punct de vedere tehnic. Suferim la finalizare. Nu ne rămâne decât să muncim. Trebuie să depunem efort și deplasare.
Nici nu mai știu câte goluri trebuie să marcăm ca să câștigăm. Știu ce e în sufletul lui Rrahmani, care a ratat într-un moment cheie al meciului.
Este foarte mult de lucru. Ofensiv jucăm bine, ducem bine mingea, doar că suferim pe faza defensivă. Clubul știe foarte bine ceea ce e de făcut. O să facă ce trebuie. Știu ce trebuie să facă și vor face.
Cu siguranță, dacă vine Mircea Lucescu va aduce un plus de valoare. Va aduce un plus de valoare. Muncim în această direcție. Avem nevoie de energie”, a declarat Bogdan Lobonț, după meci, la flash-interviu.
Video cu rezumatul meciului Sepsi – Rapid 3-2
Etichete: bogdan lobont , cornel dinu , rezumat sepsi rapid , tunuri
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 12 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login