Connect with us

Alte Sporturi

Charles Leclerc, un “munte” de dezamăgire după ce a ratat pole-ul la Monaco: “Foarte, foarte complicat”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Charles Leclerc s-a arătat extrem de dezamăgit de o problemă pe care a avut-o la monopostul său Ferrari în timpul calificărilor pentru Marele Premiu de la Monaco. Monegascul a acuzat probleme cu frânele de la mașină după ce a încheiat pe poziția a patra în Q3 și a ratat ocazia să se lupte pentru pole, în contextul în care s-a lovit de un parapet pe ultimul tur cronometrat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Calificările Marelui Premiu de la Monaco s-au încheiat cu un nou succes al tânărului Kimi Antonelli, care și-a asigurat pole-ul pentru cursa din Principat care va avea loc duminică de la ora 15:45. Charles Leclerc, care concurează la el acasă în acest weekend, nu a avut parte de o zi de sâmbătă foarte plăcută, deși înregistrase cel mai bun timp în Q1.

Ce a spus Charles Leclerc după calificările de la Monaco

În al treilea stint de calificări, când se lupta pentru pole-position și era în ultimul timp cronometrat, monegascul și-a lovit monopostul în virajul Tabac, aspect ce l-a deranjat enorm pe pilot.

Sunt foarte dezamăgit. A fost un weekend extrem de dificil. Ultimele două weekend-uri au fost incredibil de dificile, cu destul de multe probleme de partea mea.

Sunt destul de încrezător că vom avea o soluție pentru următoarea cursă, dar până acum, a fost foarte, foarte complicat. Faptul că la frânaj încă nu știu unde să frânez este…, dar nu aș da vina doar pe asta, e cu siguranță o combinație de lucruri.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi