Ce mesaj a avut Daniel Bîrligea pentru suporterii FCSB-ului înaintea meciului cu Gloria Buzău

• SuperLiga: FC BotoșaniRapid, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: FCSBFC Buzău, duminică, 21:00, DGS 1

• Meciul FCSB – Gloria Buzău este programat duminică, 6 octombrie, de la ora 21:00, și va putea fi urmărit în direct pe Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Daniel Bîrligea, mesaj pentru fanii FCSB-ului: ”Vă așteptăm în număr cât mai mare să luptăm toți pentru victorie!”

Înaintea meciului de pe Arena Națională, Daniel Bîrligea, care a jucat deja în două meciuri pentru FCSB în SuperLiga României, a avut un mesaj pentru suporterii echipei.

Bîrligea a început titular cu Petrolul, scor 1-1, dar a fost schimbat la pauză. În meciul cu Sepsi, scor 1-0, atacantul a intrat în startul reprizei secunde.

”Suntem toți aici la antrenament să luptăm pentru mâine. Vă așteptăm în număr cât mai mare să luptăm toți pentru victorie!”, a spus Daniel Bîrligea într-un clip video postat de FCSB pe rețelele sociale.

FCSB, un singur fundaș central pentru meciul cu FC Buzău

Siyabonga Ngezana nu poate juca pentru că e accidentat, în timp ce Mihai Popescu și Joyskim Dawa sunt suspendați.

Ne întoarcem în campionat. Jucăm cu Buzău, care a învins-o pe Farul. Niciun meci nu e ușor. Trebuie să arătăm foarte bine. E o ligă dificilă. Mă repet, trebuie să fim foarte concentrați.

Trei puncte vor fi foarte importante pentru noi. Meciul cu PAOK s-a terminat. Concentrarea noastră e pe campionat. Băieții știu că avem nevoie de puncte în campionat. Noi suntem concentrați pe meciul de mâine 100%.

Nu va fi disponibil (n.r. Ngezana). Dawa și Mihai Popescu sunt out și ei. Ngezana va reveni după pauza internațională”, a declarat Elias Charalambous.

Cu cele trei absența, FCSB va fi nevoită să improvizeze în centrul apărării. Prima soluție ar fi fost Mihai Lixandru, doar că nici el nu e disponibil, din cauza accidentării grave suferite la Salonic.

În aceste condiții, Adrian Șut va face, foarte probabil, cuplu în centrul apărării cu Vlad Chiricheș.

Echipa probabilă a FCSB-ului: Târnovanu – Pantea, Șut, Chiricheș, Panțîru – Alhassan – Ștefănescu, Tănase, Olaru, Miculescu – Bîrligea

Etichete: gloria buzau , fcsb , daniel birligea