Bayern – Real Madrid 0-1, ACUM, Digi Sport 1. Vinicius a deschis scorul pe Allianz Arena!

• BASCHET: Fenerbahce – Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund – PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Bayern – Real Madrid 0-1, ACUM, Digi Sport 1

Min 45+1: Final de primă repriză la Munchen. Real Madrid conduce la pauză cu 1-0.

Min 42: Ocazie Bayern Munchen! Kane a executat o lovitură liberă din marginea careului, dar șutul său s-a dus doar pe lângă poartă.

Min 24: Gooool Real Madrid! Vinicius a ajuns la pasa lui Kroos și l-a învins pe Neuer la prima ocazie a ”Galacticilor”!

Min 9: Bayern a recuperat mingea la mijlocul terenului, iar Kane a șutat puternic către poarta lui Lunin. În cele din urmă, balonul s-a dus doar peste poartă.

Min 6: Ocazie Bayern Munchen! Kane a șutat din colțul careului, dar Lunin a prins mingea fără probleme.

Min 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START

• Bayern Munchen: Neuer, Kimmich – Dier – Kim – Mazzraoui,  Laimer, Goretzka – Sane, Muller, Musiala – Kane

Rezerve: Choupo-Moting, Davies, Gnabry, Guerreiro, Pavlovic, Peretz, Tei, Ulreich, Upamecano, Zaragoza

Antrenor: Thomas Tuchel

• Real Madrid: Lunin, Vasquez – Nacho, Rudiger – Mendy, Valverde – Tchouameni – Kroos, Rodrygo – Bellingham – Vinicius.

Rezerve: Arrizabalaga, Camavinga, Ceballos, Courtois, Diaz, Garcia, Guler, Joselu, Militao, Modric.

Antrenor Carlo Ancelotti:

Bavarezii s-au calificat în penultimul act al celei mai galonate competiții intercluburi după ce au trecut de Arsenal, scor 3-2 la general. De partea cealaltă, Real Madrid a eliminat-o dramatic pe Manchester City, după loviturile de departajare. A fost 3-3 în tur și 1-1 în mașna secundă.

Bayern – Real e un clasic al UEFA Champions League. Cele două formații s-au întâlnit de 26 de ori în total și de 8 ori în ultimii 12 ani, cel mai recent în 2018, tot în semifinale.

Ultimele 5 dueluri directe au produs spectacol total: s-au marcat 20 de goluri. În precedentele 3 duble, câștig de cauză a avut de fiecare dată Real Madrid.

Etichete: semifinale liga campionilor , semifinala champions league , bayern real , bayern munchen-real madrid