Antena 1 a câştigat Cupa Presei 2024. Victorie zdrobitoare, cu 5-0, în finala competiţiei

Antena 1 a câştigat Cupa Presei 2024, după o evoluţie fără greşeală, pe toată durata competiţiei organizate la Năstase & Marica Sports Club Bucureşti, în acest weekend.

În marea finală, colegii noştri au învins Digi Sport cu un sever 5-0. Mai ales dacă ţinem cont că din lotul adversarilor au făcut parte Ionuţ Badea şi Andrei Cristea. A fost 3-0 încă de la pauză, celelalte goluri venind natural în repriza secundă.

Antena 1 a câştigat Cupa Presei 2024

Pentru a ajunge în marea finală, Antena 1 a trecut de Metropola TV, cu 10-0. De cealaltă parte, Digi Sport a învins Fanatik, cu 8-1. De specificat că din echipa învinşilor nu au făcut parte vedetele Giani Kiriţă şi Bănel Nicoliţă.

În prima fază, a grupelor, Antena 1 a dispus de Orange TV, cu 3-2 şi de Gazeta Sporturilor, cu 5-4. Astfel, pentru a pune mâna pe trofeu, Antena 1 a obţinut patru victorii în patru meciuri, ultimele două fiind şi fără gol primit.

După cum era de aşteptat, cel mai bun jucător al turneului a făcut parte din echipa învingătoare. Chiar dacă organizatorilor le-a fost extrem de greu să aleagă un singur fotbalist, premiul pentru „Jucătorul Turneului” i-a revenit lui Mihai Zamfir.