Jaqueline Cristian – Lucia Bronzetti 6-3, 6-2. Românca s-a calificat în ”sferturi” la Palermo

• SuperLiga: Poli Iași – Botoșani, vineri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Unirea Slobozia – FCSB, vineri, 22:00, DGS 1

Meciurile turneului de la Palermo pot fi urmărite în această perioadă în direct pe canalele Digi Sport.

Jaqueline Cristian – Lucia Bronzetti. Românca s-a impus și s-a calificat în sferturile de finală de la WTA Palermo

Update 22:58 – Jaqueline a câștigat și al doilea set al partidei și obținut calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Update 22:14 – A început al doilea set!

Update 22:10 – Jaqueline s-a impus în primul set cu scorul de 6-3!

Update 21:15 – A început meciul!

Jaqueline Cristian și Lucia Bronzetti s-au întâlnit de două ori până în prezent în circuitul WTA.

În ambele întâlniri, sportiva din România s-a impus: 6-1, 7-6 (2) la Karlsruhe în 2021 și 6-3, 6-4 la Wimbledon în 2023.

În primul tur de la Palermo, Jaqueline Cristian a întâlnit-o pe argentinienca Julia Riera (22 de ani, 113 WTA), de care a trecut în două seturi. Scorul a fost 6-3, 6-2 și a durat 74 de minute.

Irina Begu, deja în sferturile de finală de la WTA Palermo

Irina Begu (33 de ani, locul 142 WTA) a învins-o pe olandeza Arantxa Rus (33 de ani, locul 62 WTA) în optimile de finală ale turneului WTA 250 de la Palermo, scor 6-2, 7-5.

În sferturile de finală ale competiției din Italia, Irina Begu o va înfrunta pe câștigătoarea duelului dintre Erika Andreeva (20 de ani, 92 WTA) și Ann Li (24 de ani, 127 WTA).

Etichete: wta , jaqueline cristian , wta palermo , lucia bronzetti