-
SuperLiga: Universitatea Craiova – Botoșani, sâmbătă, 20:00, DGS 1
-
SuperLiga: ”U” Cluj – Slobozia, sâmbătă, 17:00, DGS 1
Giovanni Becali: ”Probabil în vară pleacă, da. Am câteva echipe şi aştept să văd cum termină campionatul”
Giovanni Becali a anunțat că mai multe cluburi s-ar fi interesat de serviciile lui Zeljko Kopic, iar antrenorul croat chiar ar putea pleca de la Dinamo în vară dacă va primi o ofertă consistentă din punct de vedere financiar.
Zeljko Kopic se află din decembrie 2023 la Dinamo și mai are contract până în vara anului 2028.
”Locul lui e şi la Dinamo, dar nu poate să îl ţină din calea unei oferte de un milion salariu. Trebuie să înţeleagă. Probabil în vară pleacă, da. Am câteva echipe şi aştept să văd cum termină campionatul.
Am vorbit cu câteva cluburi şi vedem. Dinamo era praştie, uite-l unde e.Şi cu puţin jucători. El nu are două echipe cum au Craiova sau FCSB. Are 11 şi încă 4-5 pe care nu ştie cum să-i combine.
Dacă Clujul şi FCSB au pretenţii să intre în play-off, automat au pretenţia şi la titlu”, a spus Giovanni Becali, potrivit fanatik.ro.
Zeljko Kopic: ”Opruț e brazilianul nostru”
La finalul partidei, Zeljko Kopic s-a arătat mulțumit de rezultatul final și a ținut să-l scoată în evidență pe Opruț, cel despre care a spus că este ”brazilianul de la Dinamo”.
”Am jucat bine, dar și Hermannstadt s-a apărat bine. A fost foarte greu să găsim spații și să fim periculoși. Trebuia să marcăm, iar terenul nu a fost unul bun pentru pase rapide, dar în a doua repriză am făcut schimbări și Raul a înscris două goluri frumoase.
Moralul nostru a fost bun și am reușit să câștigăm. Uneori ai nevoie de cineva care să aibă cineva inspirație. Săptămâna asta chiar i-am spus că e brazilianul nostru.
Mă bucur că suporterii noștri au fost aici, au fost fantastici, felicitări. El (n.r. Opruț) merită tot creditul, pentru că a avut două execuții excelente.
Avem stilul nostru de joc, știm ce facem la antrenamente. Luăm în considerare toți jucătorii pe care îi avem și care sunt conectați la ce se întâmplă.
Sunt mulțumit cu ce am făcut până acum la Dinamo, dar e vorba despre toată lumea, despre chimie și ăsta e singurul lucru. Sunt mulțumit pentru că eu conduc echipa, dar și cei care sunt pe lângă mine merită felicitări”, a spus Kopic.
VIDEO Rezumat Hermannstadt – Dinamo 1-2
Clasamentul din SuperLiga, după Hermannstadt – Dinamo 1-2
Etichete: giovanni becali , zeljko kopic , video hermannstadt – dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 47 de minute în urmăPortugalia – Uzbekistan 4-0. ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Spectacol total! Ronaldo a reușit o dublă
Min. 45+6: Ocazie uriașă pentru Portugalia! Ronaldo a șutat, însă Khusanov a scos de...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 59 de minute în urmăLovitură pentru Cristi Chivu! Fotbalistul dorit de Inter este ademenit de gigantul din Premier League
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește AS.ro pe Discover Probleme mari pentru Inter...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 2 ore în urmăLIVE BLOG Cupa Mondială 2026, ziua 13 | Ronaldo a intrat în scenă, după ce Messi, Mbappe și Haaland au făcut spectacol
Media: Fotbal European, marți, 22:00, DGS 1 Media: Fotbal Club, marți, 18:00, DGS 1...
De admin -
Alte Sporturi
/ 2 ore în urmăOUT două săptămâni de la Cupa Mondială, Raphinha și-a anunțat decizia
Media: Fotbal European, marți, 22:00, DGS 1 Media: Fotbal Club, marți, 18:00, DGS 1...
De admin

You must be logged in to post a comment Login