Fotbal

Superliga: Farul Constanța – CFR Cluj 1-1!

Farul Constanţa şi CFR Cluj au remizat sâmbătă la Ovidiu, 1-1 (0-0), în etapa a 29-a a Superligii de fotbal.

Rezultatul nu ajută niciuna dintre echipe. CFR pierde două puncte în cursa de urmărire a liderului FCSB şi a echipei de pe locul 2, Rapid, în vreme ce Farul nu este încă sigură de prezenţa în play-off, aşteptând ultima etapă din sezonul regulat.

Farul a deschis scorul în minutul 65, prin Deaconu. CFR a egalat în minutul 82, prin Ajeti.

ampioana Farul are o victorie şi două egaluri în ultimele patru etape şi riscă să nu intre în play-off.

CFR are două victorii şi două egaluri în ultimele patru etape, având trei meciuri jucate în deplasare.

În tur, CFR s-a impus cu 3-1.

FC Farul Constanţa – FC CFR 1907 Cluj 1-1 (0-0), Academia Hagi – Stadion Central, Ovidiu
Au marcat:
 Ronaldo Deaconu (65), respectiv Arlind Ajeti (82).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Ciprian Florin Danşa (Satu Mare); al patrulea oficial: Andrei Moroiţă (Ploieşti)
Arbitru video: Ionuţ Coza (Cernica); arbitru asistent video: Valentin Avram (Bucureşti)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) – CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) – LPF

Sursa: Mediafax