Real Madrid – Borussia Dortmund 5-2. ”Remontada” și ploaie de goluri pe Santiago Bernabeu. Vinicius, hat-trick

• UCL: BrestLeverkusen, miercuri, 19:45, DGS 1

• UCL: BarcelonaBayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Real Madrid a bifat astfel a doua victorie în noul format al UEFA Champions League.

Real Madrid – Borussia Dortmund 5-2. ”Galacticii” au făcut spectacol în repriza a doua a meciului de pe Santiago Bernabeu

Real Madrid nu a început deloc cum și-ar fi dorit partida contra Borussiei Dortmund. Gruparea germană a condus cu 2-0 la pauză, după reușitele semnate de Malen și Gittens, în minutele 30 și 34.

”Galacticii” au făcut spectacol în repriza a doua a meciului. Rudiger a înscris în minutul 60, după care Vinicius a egalat în minutul 62.

În minutul 83, Lucas Vasquez a punctat pentru 3-2, iar finalul i-a aparținut lui Vinicius.

Starul brazilian a marcat pentru 4-2 și 5-2 în minutele 86 și 90+3 și a asigurat o victorie spectaculoasă pentru Real Madrid

Astfel, Real Madrid a acumulat șase puncte în Champions League, atât câte are și Borussia Dortmund.