Moment dificil pentru Rangers, înaintea meciului cu FCSB! Eșec surprinzător, în absența lui Ianis Hagi

• SuperLiga: Poli Iași – Unirea Slobozia, luni, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Unicul gol al partidei a fost înscris de Marley Watkins (34 de ani), în minutul 87.

Ianis Hagi (25 de ani) nu a putut fi folosit în acest meci, din cauza faptului că a văzut cartonașul roșu în etapa a șaptea, la câteva minute după ce revenise cu pasă de gol la prima echipă a lui Rangers.

Rangers a rămas la 6 puncte în spatele lui Celtic! Urmează meciul cu FCSB din Europa League

Situația nu este deloc una bună pentru formația lui Philippe Clement, întrucât Rangers a fost învinsă de o echipă care adunase doar șase puncte în primele șapte etape!

În urma acestei înfrângeri, Rangers a rămas la șase puncte în spatele lui Celtic. Tot 22 de puncte are și Aberdeen, însă Celtic are un golaveraj net superior, +21, față de +9, cât are Aberdeen.

Cu doar 16 puncte în primele opt etape, Rangers trebuie să se redreseze și să arate o altă atitudine dacă vrea să țină pasul cu cele două în lupta pentru titlu.

Momentan, pentru Rangers urmează o partidă în Europa League, contra FCSB-ului. Confruntarea dintre cele două este programată joi, 24 octombrie, de la ora 22:00, în direct pe Digi Sport 1.

Având în vedere forma celor scoțienilor, campioana României poate să spere la un rezultat pozitiv.

Etichete: rangers , rangers fcsb