Aston Villa – Bayern 1-0. Meciul arbitrat de o brigadă din România s-a sfârșit cu o mare surpriză

• Europa League: PAOK – FCSB, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Aston Villa – Bayern, joi, 22:00, DGS 2

Formația lui Unai Emery pornea cu a doua șansă, mai ales după ce bavarezii o spulberaseră pe Dinamo Zagreb cu 9-2 în runda inaugurală.

Aston Villa – Bayern 1-0. Surpriză mare în Champions League

Englezii au deschis scorul încă din minutul 22, însă golul lui Torres a fost anulat de VAR pentru ofsaid. Gazdele au rămas perseverente, iar în cele din urmă au marcat un gol valabil în minutul 79, prin Duran.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă românească. Radu Petrescu a fost la centru, ajutat de asistenții Radu Ghinguleac și Mircea Grigoriu, iar al patrulea oficial a fost Marcel Bîrsan. Cătălin Popa s-a aflat în camera VAR.

În urma acestui rezultat, Aston Villa a urcat pe locul șase, cu tot atâtea puncte, iar Bayern a picat tocmai pe 15, cu trei puncte.