Rareș Pop a dat dovadă de modestie la flash-interviu după ce a marcat “dubla” în Unirea Slobozia – Rapid 1-2

• Liga 2: Csikszereda – Dumbrăvița, marți, 18:30, DGS 1

• La Liga: Real Madrid – Alaves, marți, 22:00, DGS 1

Rareș Pop (19 ani) a fost desemnat cel mai bun jucător de pe teren.

Mijlocașul giuleștenilor a marcat ambele goluri ale echipei sale, iar la final a explicat cum a finalizat, însă a fost pus în dificultate de o întrebare primită la flash-interviul de la final.

Rareș Pop: “A fost un efort de echipă, singurul punct pozitiv al meu a fost că am marcat

Rareș Pop a evidențiat că se bucură de încrederea lui Marius Șumudică și că rezultatul este unul colectiv.

“A fost un efort de echipă, singurul punct pozitiv al meu a fost că am marcat. Noi toți ca echipă am dat totul pe teren.

Acesta este rodul muncii mele, sper să o țin tot așa în continuare. Cu siguranță orice jucător care începe în primul 11 are parte de încrederea antrenorului. În orice moment aș intra sau orice jucător ar intra, trebuie să dea totul pe teren.

(n.r. Despre al doilea gol) Am urmărit acea minge, a fost deviată, a vrut să paseze Petrila. Am urmărit, mi-a sărit mie, am preluat și am șutat. Nu m-am uitat, am știut că va fi gol.

(n.r. Victoria care va descătușa Rapidul) Ar fi bine să fie acea victorie. Sper să jucăm mai bine în continuare și să adunăm puncte.

(n.r Ce le-a trimis Marius Șumudică la final) Asta e atitudinea de care trebuie sa dăm dovadă de acum înainte ne-a transmis. Și să jucăm cu inima. Chiar sperăm să arătăm cât mai bine.

(n.r. Ce a adus Marius Șumudică în plus la echipă?) Poate spiritul. Nu vreau să comentez această întrebare, deoarece voi avea probleme. Cu siguranță a schimbat ceva, încercăm să ne dăm seama ce anume.

A fost important să avem susținerea fanilor. Ne-am simțit aproape ca acasă.”, a declarat Rareș Pop, la flash-interviu.

VIDEO flash-interviul oferit de Rareș Pop după Unirea Slobozia – Rapid 1-2

Unirea Slobozia – Rapid 1-2. Formația lui Marius Șumudică s-a impus la limită

Rapid a început mai bine această partidă și a ratat două ocazii importantă în primele două minute ale meciului. În cele din urmă, giuleștenii au deschis scorul prin Rareș Pop, în minutul 24.

Avantajul formației lui Marius Șumudică nu a durat mult pentru că Unirea Slobozia a egalat prin Pospelov în minutul 31. Cele două formații au intrat la egalitate la cabine.

Rareș Pop a reușit ”dubla” pentru Rapid, în minutul 60 al partidei, gol care i-a adus cele trei puncte Rapidului.

În urma acestui rezultat, giuleștenii au urcat pe locul opt în clasament, cu 12 puncte. De cealaltă parte, Unirea Slobozia a coborât o poziție, până pe 11, cu tot atâtea puncte.

VIDEO Rezumat Unirea Slobozia – Rapid 1-2

Etichete: unirea slobozia – rapid , rares pop