Victor Osimhen, imagini spectaculoase după debutul la Galatasaray

• Premier League: Tottenham – Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Golurile campioanei Turciei au fost marcate de Sanchez (min. 3), Bardacki (min. 26), Sara (min. 49), Mertens (min. 61) și Yilmaz (min. 80).

Victor Osimhen a urcat în tribună și a sărbătorit cu fanii, după primul meci la Galata

Victor Osimhen (25 de ani) a ajuns în perioada de mercato din această vară la Galatasaray, după ce a fost împrumutat de la Napoli.

Nigerianul, care va evolua un an în Turcia, a debutat în tricoul celor de la Galata, partidă în care a oferit un assist la golul al doilea marcat de Bardacki.

Imediat după partida cu Rizespor, Osimhen a mers în peluza fanilor lui Galatasaray, unde a sărbătorit cu aceștia victoria la scor obținută.

• Victor Osimhen este cotat la 100 de milioane de euro, potrivit Transfermarkt.com.

Alexandru Maxim, primul său gol în acest sezon pentru Gaziantep

Gaziantep a pierdut partida cu Sivasspor, scor 2-3, din etapa a cincea a noului sezon din Turcia.

Alexandru Maxim (34 de ani) a început ca titular partida cu Sivasspor și a reușit să deblocheze tabela de marcaj, după ce a marcat din penalty, la doar 6 minute de ,a startul partidei.

A fost primul gol al sezonului pentru mijlocașul român, care a evoluat în 3 partide pentru formația turcă.

Dejan Sorescu (27 de ani), transferat definitiv de Gaziantep în această vară, a fost introdus în minutul 73 al partidei și a încasat un cartonaș galben, după un fault comis, în minutul 90+4.

Etichete: galatasaray , victor osimhen , osimhen galata