Valeriu Iftime, un car de nervi după FC Botoșani – Petrolul 0-2

• Liga 2: Csikszereda – Metalul Buzău, marți, 18:00, DGS 1

• Liga 2: Chindia – Afumați, marți, 20:30, DGS 1

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Valeriu Iftime, nervos pe arbitraj după FC Botoșani – Petrolul 0-2

Cu două goluri primite în minutele 90+4 și 90+6, botoșănenii au cedat în fața ”Lupilor Galbeni”. Valeriu Iftime s-a declarat nemulțumit de prestația lui Szabolcs Kovacs, ”centralul” partidei.

Principalul finanțator de la FC Botoșani a considerat că la ambele goluri înscrise de oaspeți au existat faulturi în atac la jucătorii trupei antrenate de Liviu Ciobotariu.

Am pierdut două meciuri aproape inexplicabil (n.r. cu Hermannstadt și Petrolul). Cu șase puncte în plus eram în play-off. La Sibiu au fost greșeli de portar, iar aseară a fost inexplicabil.

La primul gol al Petrolului nu a fost fault în atac la noi, dar așa a văzut Kovacs și nu ai ce face, arbitrul e suveran. La al doilea gol, a fost fault în atac al lui Grozav.

I-am spus ‘copilului’ ăla, iar explicația lui a fost: ‘poate fi fault, dar tot era 1-0’. Asta e explicația lui, că nu mai conta, că deja era 1-0. I-am reproșat după meci.

E dezarmant să primești două goluri în ultimele două minute de joc, după un meci în care am jucat bine. Am ratat foarte mult, nu eram absolut deloc mulțumiți cu egalul, dar e diferență prea mare de la egal la 0-2.

Au fost două greșeli mari de arbitraj”, a declarat Valeriu Iftime, potrivit iAMsport.ro.

Clasamentul SuperLigii

clasament
Clasamentul SuperLigii / Foto: Captură Digi Sport

VIDEO cu rezumatul meciului FC Botoșani – Petrolul 0-2

Etichete: valeriu iftime , szabolcs kovacs , rezumat fc botosani – petrolul , arbitraj fc botosani – petrolul , valeriu iftime nervos