UEFA a scris un singur cuvânt pe internet, după ce Bayern a marcat nouă goluri cu Dinamo Zagreb

• Champions League: BolognaȘahtior, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Manchester CityInter, miercuri, 22:00, DGS 1

Bavarezii au devenit prima echipă care marchează de nouă ori într-un singur meci de Champions League, iar UEFA a remarcat prestația lui Bayern.

Ce a scris UEFA, după Bayern – Zagreb 9-2

Reprezentanții forului continental, pe pagina oficială de Twitter a UEFA Champions League, au scris un singur cuvânt: ”WOW!”.

Harry Kane a fost cel mai eficient om al lui Bayern Munchen cu Dinamo Zagreb. Englezul a marcat nu mai puțin de patru ori, trei din penalty-uri.

Chiar dacă scorul final a fost 9-2, la un moment dat Bayern a avut emoții cu Dinamo Zagreb.

Bavarezii au avut 3-0 la pauză, dar, până în minutul 50, s-a făcut 3-2. Ulterior, Bayern s-a dezlănțuit și a reușit să înscrie de șase ori în puțin peste jumătate de oră.

Rezumatul meciului Bayern – Dinamo Zagreb 9-2