Tony nu a mai rezistat la finalul meciului cu Dinamo: “De asta sunt frustrat și supărat”

Poli Iași a început partida cu Dinamo practic de la 0-1. Samayoa a făcut o greșeală de începător, iar oaspeții au intrat în avantaj, iar în partea secundă oamenii lui Kopic au egalat după o nouă gafă a defensivei moldovene.

Todoroski și-a dat autogol, iar alb-albaștrii nu au mai putut să își apropie victoria.

Tony, un car de nervi după ultimul fluier

Erorile care au costat-o pe Poli l-au enervat la culme pe Tony, care și-a ținut jucătorii pe teren minute bune după ce întâlnirea se încheiase.

Ieșenii au marcat de două ori, dar nu a fost suficient pentru a obține a doua victorie a sezonului

“Suntem precum cea mai bună persoană din lume, facem cadouri adversarilor. Cea mai bună prima repriză, de mult nu am văzut echipa să joace așa.

Am întors rezultatul, echipa a avut caracter, însă la fiecare meci luăm gol incredibil, greu să antrenăm greșelile personale. Meritam mai mult, primele 15 minute nu am intrat bine în joc.

S-au permis prea multe fragmentări, noi am vrut 3 puncte, nu am luat 3, am luat unul. Trebuie să fim mai eficienți, nu pot să îi acuz că nu au avut atitudine, doar lipsă de concentrare.

Ne dorim foarte mult, de asta sunt frustrat și supărat. Am întâlnit o echipă foarte bună”, au fost cuvintele lui Tony, după Poli Iași – Dinamo 2-2.

Bordeianu, gol de generic

Cea mai frumoasă reușită a confruntării din Copou a fost cu siguranță cea a lui Bordeianu, al cărui șut s-a dus în vinclu în minutul 13.

Bordeianu a ajuns la Poli Iași în vara anului trecut

“Un gol foarte frumos, mă bucur că am reușit acest gol, păcat că golul meu nu a contat mai mult, dar per total e un rezultat echitabil.

Timpul va decide (n.r. în privința lui Omrani). Depinde de jucătorii și nivelul la care vor fi atât fizic cât și psihic, sper ca cei care i-au adus aici, au știut ce aduc au încredere în ei și sperăm să ne ajute”, a adăugat și mijlocașul moldovenilor.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.