Siyabonga Ngezana, savuros după ce a fost întrebat despre plecarea de la FCSB: „O să stau până Gigi spune că e ok”

Siyabonga Ngezana a deschis scorul în prima repriză, iar echipa lui Elias Charalambous putea majora diferenţa în minutul 58, prin Alex Băluţă. Atacantul a marcat însă primul său gol din acest sezon de Liga 1.

În minutul 55 al partidei, William Baeten a şutat, iar mingea a lvoit mâna lui Conte. Imediat, arbitrul George Găman a dictat lovitură de la 11 metri.

Cel care şi-a asumat responsabilitatea a fost Alex Băluţă. Fostul jucător al Universităţii Craiova nu a reuşit să îl învingă pe Robert Popa. Portarul arădenilor a ghicit colţul şi a parat execuţia jucătorului de la FCSB.

După această fază, atacantul lui FCSB şi-a luat revanşa. În minutul 87, Băluţă a dus scorul la 2-0 şi şi-a trecut în cont primul gol din acest sezon din Liga 1.

Jucătorul pe care Gigi Becali l-a numit „anti-gol” în urmă cu câteva săptămâni a mai înscris o singură dată în acest sezon, în primul tur preliminar UEFA Champions League, cu Virtus.