Regretul lui Emil Săndoi după eșecul cu CFR: ”E păcat!”. Bordeianu nu a fost impresionat de fosta echipă: ”Două faze fixe și…”

Seria impresionantă reușită de Poli Iași de la venirea lui Emil Săndoi a lut sfârșit. Trupa din Copou a suferit o înfrângere în Gruia, ce e drept, la limită, în fața lui CFR Cluj, scor 1-2.

Moldovenii au încasat două goluri la începutul meciului, dar au reușit să revină în joc pe final, profitând de eliminarea lui Mohammed Kamara, din minutul 76. Au redus din diferență, de la punctul cu var, dar nu au mai izbutit să egaleze.

Emil Săndoi: ”Nu mai avem cum să întoarcem rezultatul”

Prezent la flash-interviu în urma partidei, Emil Săndoi a recunoscut că regretă că echipa sa nu a reușit să obțină măcar un punct din duelul de la Cluj.

E păcat, pentru că am fi putut să scoatem un rezultat bun. Naivități în debutul de meci, poate și puțină teamă, nu îmi explic de ce, dar asta e situația. A trecut meciul ăsta, nu mai avem cum să întoarcem rezultatul, trebuie să fim concentrați pe ce va fi de acum.

Avem două săpătmâni în care noi, stafful, ne propunem să descoperim toate calitățile jucătorilor. Totul s-a desfășurat rapid de când am venit, o să avem două meciuri amicale, vrem să le punem în valoare calitățile. Da, nu e plăcut să pierzi ultima partidă dinainte de pauză”, a declarat Emil Săndoi.

Mihai Bordeianu: ”A doua repriză, o singură echipă a existat pe teren”

De asemenea prezent în zona declarațiilor după meci, Mihai Bordeianu a spus că fosta echipă nu l-a dat pe spate.

Nu poți să zici că ce ne-au bătut sau… 15 minute, două faze fixe și… repriza a doua pot să zic că a existat doar o echipă pe teren. De la schimbarea antrenorului am arătat altă față, suntem încrezători.

M-am întors pe terenul CFR-ului, echipa cu care am câștigat tot în România, e un sentiment aparte, mi-am adus aminte de trofeele câștigate, cupele europene. Am pierdut în fața unei echipe puternice, în deplasare, trebuie să fim realiști, dar și încrezători că putem obține un punct oriunde”, a spus Mihai Bordeianu.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.