PSG – PSV 1-1. Francezii și olandezii s-au anulat reciproc

• UCL: BrestLeverkusen, miercuri, 19:45, DGS 1

• UCL: BarcelonaBayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Confrunatarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 4. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări confruntarea pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

PSG – PSV 1-1. Parizienii au doar 4 puncte după 3 etape, în Liga Campionilor

PSG a pornit pe duelul de pe ”Parc des Princes” din postura de favorită, în fața olandezilor. În minutul 19, Dembele a zguduit bara porții lui Benitez, după o centrare venită de pe partea dreaptă.

20 de minute mai târziu, Lang i-a adus în avantaj pe olandezi, după ce a profitat de pasivitatea din apărarea pariziană.

În partea a doua a jocului, Hakimi a punctat cu efect din pasa lui Ruiz, în minutul 55. Marocanul a șutat în forță din afara careului, iar Benitez a fost nevoit să scoată mingea din plasă.

Gazdele au forțat victoria pe final de meci, însă tabela de marcaj a rămas nemodificată. Așadar, duelul din capitala Franței s-a încheiat cu scorul de 1-1.

În urma acestui rezultat, PSG a acumulat 4 puncte și se situează pe locul 17 în Liga Campionilor, în timp ce PSV a strâns două puncte și se află pe locul 27.