Poli Iași – Universitatea Craiova 2-0. Emil Săndoi, debut cu dreptul pe banca moldovenilor. Alex Mitriţă a ratat un penalty

Alex Mitriţă, în Poli Iaşi – Universitatea Craiova / Facebook Universitatea Craiova

Meciul Poli Iași – Universitatea Craiova 2-0 a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. Emil Săndoi a debutat cu dreptul pe banca moldovenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Mitriţă a ratat o lovitură de la 11 metri în repriza secundă, ratând şansa de a restabili egalitatea. Kamebri a deschis scorul în minutul 30, în timp ce Taison a majorat diferenţa în minutul 90+10.

LIVE SCORE Poli Iași – Universitatea Craiova 2-0

Fluier final! Poli Iaşi – Universitatea Craiova 1-0! Emil Săndoi a debutat cu dreptul pe banca moldovenilor. Finalul meciului s-a disputat pe o ploaie torenţială şi pe un teren impracticabil.

Min. 90+10! Poli Iaşi – Universitatea Craiova 2-0! Taison a majorat diferenţa, iar moldovenii sunt siguri de victorie.

Min. 68: Ocazie uriaşă la poarta ieşenilor! Echipa lui Gâlcă nu a reuşit să bage mingea în poartă, după ce apărarea lui Emil Săndoi s-a apărat eroic.

Min. 58: Poli Iaşi – Universitatea Craiova 1-o! Alexandru Mitriţă a ratat un penalty. Jucătorul oltenilor a executat lamentabil, trimiţând mult peste poartă.

Min. 57: Penalty pentru Universitatea Craiova!

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45: Pauză la Iaşi.

Min. 30: Poli Iaşi – Universitatea Craiova 1-0! Kamberi a deschis scorul în Copou şi şi-a luat revanşa pentru ocazia uriaşă ratată câteva minute mai devreme.

Min. 28: Kamberi a ratat o ocazie uriaşă. A primit o pasă foarte bună în careu, dar a trimis peste poartă din şase metri.

Min. 10: Şutul lui Ştefan Ştefanovici a fost blocat de apărătorii olteni.

Min. 1: A început partida.

Echipele de start în Poli Iaşi – Universitatea Craiova:

Poli Iaşi: Fernandez – Todoroski, Guilherme, Samayoa, Ispas – Bordeianu – Oum Gouet – Gheorghe, Roman, Stefanovici – Kamberi
Antrenor: Emil Săndoi

Universitatea Craiova: Popescu – Vlădoiu, Sierra Perez, Zajkov, Bancu – Oshima, Căpăţînă – Baiaram, Mitriţă, Mora – Ivan
Antrenor: Constantin Gâlcă

Ultima întâlnire directă dintre cele două formații a avut loc în luna decembrie a anului trecut. La momentul respectiv, partida s-a jucat pe stadionul „Ion Oblemenco” și s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Alex Cicâldău a devenit cel mai bine plătit jucător din Liga 1!

Alex Cicâldău a devenit cel mai bine plătit jucător din Liga 1! Proaspătul jucător al Universităţii Craiova l-a devansat pe colegul său de echipă, Alex Mitriţă.

Cicâldău va câştiga 75.000 de euro pe lună la Universitatea Craiova, sumă care e plătită atât de echipa lui Rotaru, cât şi de Galatasaray în acest sezon. Mitriţă are un salariu de aproape 60.000 de euro.

”Cicâldău e cel mai bine plătit jucător din România. În momentul ăsta, Craiova are primii trei jucători cel mai bine plătiți din România, cu mult peste ceilalți. Sunt Cicâldău, Mitriță și Ivan, peste jumătate de milion fiecare”, a declarat Daniel Stanciu pentru digisport.ro.

La FCSB, cel mai bine plătit jucător este Vlad Chiricheş, căruia Becali i-a propus să se retragă şi să ocupe o funcţie în club. Chiricheş câştigă 30.000 de euro pe lună. Florin Tănase are şi el un salariu de 350.000 de euro pe an.

Noul atacant al FCSB-ului, Daniel Bîrligea, adus de la CFR Cluj, va avea un salariu de 25.000 de euro la campioana României. La CFR Cluj el câştiga numai 6.000 de euro pe lună. Totuşi, Bîrligea avea o înţelegere cu ardelenii pentru un salariu de 18.000 de euro pe lună în cazul în care ar fi rămas la CFR.

Alex Cicâldău a fost transferat definitiv de Universitatea Craiova. Dacă iniţial toate informaţiile duceau către un împrumut de la Galatasaray, Mihai Rotaru a ales un transfer.

”Este vorba despre un transfer definitiv”, a declarat Mihai Rotaru pentru sursa citată, după ce oltenii au anunţat oficial mutarea în ultima zi de mercato.