Mesajul clar transmis de Alex Mitriță, după hat-trick-ul din Farul – Universitatea Craiova 3-3

• La Liga: Real Madrid – Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham – Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Golurile din această partidă au fost marcate de Louis Munteanu (minutele 35 – penalty și 52) și Diego Queiros (minutul 55) pentru constănțeni, respectiv Alexandru Mitriță (minutele 77 – penalty, 90 și 90+7 – penalty) pentru olteni.

Alex Mitriță: ”Am vrut să arăt că merit să ajung la EURO 2024”

Alex Mitriță (29 ani) s-a declarat încântat după performanța excelentă de la Ovidiu. Acesta a avut și un mesaj indirect pentru selecționerul Edi Iordănescu, căruia i-a transmis că își dorește că prindă lotul pentru EURO 2024.

”Am vrut să arăt că merit să ajung acolo (n. red. în lotul pentru EURO 2024). Mingea o pun la colecția mea, mă bucur că pot să o iau acasă.

Ne va aștepta un meci greu cu Sepsi. Sperăm să arătăm mult mai bine. S-a văzut în ultimele meciuri că arătăm din ce în ce mai bine.”, a declarat Alex Mitriță, la flash-interviu.

Alex Mitriță, întrebat despre retrogradarea rivalilor de la FCU Craiova

FCU Craiova, rivala Universității Craiova, a retrogradat în Liga 2, după ce a fost învinsă categoric de FC Hermannstadt, scor 1-3 în ultima etapă din play-out-ul SuperLigii României.

Despre contraperformanța rivailor a fost întrebat și Alex Mitriță, care a oferit un răspuns scurt.

”Îmi pare rău pentru ei, atât pot spune.”, a transmis Mitriță.

Etichete: superliga , alex mitrita , farul constanta – universitatea craiova 3-3