![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/02/marius-sumudica-n-a-mai-rezistat-si-a-transmis-un-mesaj-clar.jpg)
La finalul partidei, Marius Șumudică a avut un mesaj clar în cadrul conferinței de presă. Antrenorul român le-a transmis jucătorilor săi că nu mai este dispus să treacă peste lipsa de implicare și vrea ca toți elevii săi să dea dovadă de atitudine atunci când sunt folosiți.
Nu este pentru prima dată când Șumudică transmite un astfel de mesaj din momentul revenirii la Gaziantep. Este bine cunoscut faptul că tehnicianul este un bun motivator în vestiar și știe să-și apropie jucătorii, însă, în același timp, nici nu stă la discuții în cazul în care un anumit fotbalist îl nemulțumește.
“Vom avea un meci foarte greu cu Istanbulspor, este o finală. Aș dori să subliniez un lucru, în special. De acum înainte, jucătorii care merită vor juca, iar cei care nu merită vor rămâne pe bancă sau afară. Îmi apăr mereu jucătorii și o să o fac în continuare, dar am văzut că unii dintre fotbaliștii noștri se luptă pe teren, iar alții o lasă mai moale”, a spus Șumudică.
“Crezi că sunt prost?”. Reacția lui Marius Șumudică, după eliminarea din Cupa Turciei
La finalul partidei, Marius Șumudică a oferit prima sa reacție. Antrenorul român a spus că a fost mulțumit de echipa sa în startul primei reprize și a comentat penalty-ul ratat de Alexandru Maxim.
Ulterior, Șumudică a fost pus de jurnaliștii turci să dezvăluie numele transferurilor pregătite, moment în care a avut o reacție categorică.
Am fost foarte buni în prima repriză. Ne-am descurcat foarte bine în primele 20 de minute. Când nu poți transforma penalty-ul în gol, atunci se schimbă situația în cadrul echipei. Am exersat penalty-urile la antrenamentul de ieri. Ce ar trebui să fac dacă se ratează un penalty?
(n.r. întrebat despre numele celor două transferuri pregătite) Crezi ca sunt prost? Nu vă pot spune numele lor până nu finalizăm transferul. Dacă îi spun numele, o altă echipă poate interveni și îi poate întoarce pe jucători”, a spus Șumudică.
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 12 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login