Gigi Becali nu a iertat pe nimeni după eșecul cu Sparta: ”Ștefănescu nu e de nivelul ăsta. El și Băluță au fost degeaba pe teren” + ”Nu mai ascult de nimeni, fac echipa cum vreau eu”

Finanțatorul de la FCSB regretă că a ascultat de oamenii de la echipă și nu a trimis pe teren “primul 11” pe care îl dorea. Iar în prima repriză echipa lui Pintilii și Charalambous a fost surclasată de adversari. Revenirea de după pauză a venit prea târziu.

Gigi Becali, supărat pe toată lumea după eșecul cu Sparta Praga

Marius Ștefănescu, jucătorul de 1,3 milioane de euro adus în această vară l-a dezamăgit cel mai tare pe Becali. La fel ca și Alex Băluță, fotbaliști schimbați la pauză. În plus Becali regretă că a ascultat de Mihai Stoica și ceilalți colaboratori.

”Băluță nu a atins mingea, Ștefănescu nu e nivelul ăsta, e de campionatul nostru, dar nu are forță pentru meciurile astea, dă toate mingile la ei. Asta e, mai învață omul, dacă ai o idee joacă măi așa. Nu contează cine m-a convins, dar m-au convins că să nu jucăm cu Popa și Miculescu că nu mai avem schimbări apoi.

Păi trebuie să jucăm cu Popa, că e vârf, Miculescu nu a câștigat dueluri, nu e număr 9, nu a câștigat dueluri. Am jucat cu Ștefănescu pe stânga, a urcat pe acolo degeaba.

Ei au dominat meciul, dacă nu juca Ștefănescu și juca Popa nu mai dominau, o făceam noi, cum s-a întâmplat. A fost și ghinion, un gol din corner, penalty, apoi gol frumos. Dar am avut și noi penalty, dacă se dădea poate aveam noi 3-2, nu se știe. Arbitrul a decis și el meciul”.

”Doi jucători nu au contat”

”Am avut doi jucători care nu au contat, au fost minus, Băluță și Ștefănescu nu au contat în benzi deloc. Ștefănescu le-a pierdut pe toate, trebuia să începem fără el. Nu mă mai iau în viața mea după alții, orice ați zice, asta e echipa și aia e.

Ei mi-au zis că nu avem schimbări, Musi e accidentat, Phellipe e accidentat. Aveau și ei dreptatea lor, de aceea am făcut asta. Dar trebuia jucat ca în primul meci și cu asta basta. N

u mai are rost să vorbim, am greșit eu echipa, m-am luat după ei și apoi a venit arbitrul. Uite, dacă mergeam pe mâna mea, aia era, nu eram supărat. Dar așa…..Am văzut acum argumentele lor, dar nu funcționează. Cu ei am ajuns până aici, cu ei merg mai departe, dar fac cum vreau eu

Nici Șut și Lixandru nu au fost ei jucătorii care trebuiau să fie. Probabil a fost miza și publicul. În loc să îi întărească, să jucăm mai tare, le-a fost frică”, a concluzionat Becali.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.