Gigi Becali, 4 schimbări la pauză în FCSB – Poli Iași! Jucătorii care l-au dezamăgit pe patron

Gigi Becali, 4 schimbări la pauză în FCSB – Poli Iași!

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali a făcut 4 schimbări la pauză în FCSB – Poli Iași! Patronul campioanei nu a avut milă de anumiți jucători, după prima repriză a duelului de pe stadionul „Steaua”.

Meciul dintre FCSB și Poli Iași contează pentru etapa cu numărul 6 a sezonului de Liga 1. La pauza partidei, moldovenii lui Tony da Silva conduceau cu scorul de 1-0.

După o primă repriză de coșmar, în care căpitanul Darius Olaru a fost eliminat, Gigi Becali a decis să îi schimbe pe jucătorii care l-au dezamăgit.

Astfel, patronul de la FCSB a decis ca Marius Ștefănescu, Alexandru Băluță, Mihai Lixandru și Alexandru Pantea să nu mai iasă pe teren în a doua parte a duelului din Ghencea.

În locul acestora au fost introduși David Miculescu, William Baeten, Baba Alhassan și Octavian Popescu, care a trecut cu bine peste intervenția chirurgicală suferită.

Reclamă 4

Echipele de start în FCSB – Poli Iași:

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, Panțîru – Lixandru, Ad. Șut – Ștefănescu, Olaru, Al. Băluță – D. Popa
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Fl. Tănase, Miculescu, Kiki, Edjouma, Chiricheș, Pandele, Baeten, Radunovic, Alhassan
Antrenor: Elias Charalambous

Poli Iași: J. Fernandez – Guilherme, Samayoa, Claudio Silva, Atanaskoski – A. Roman, Bordeianu, Gouet, V. Gheorghe – A. Gheorghiță, Kamberi
Rezerve: Ailenei – Todoroski, R. Ispas, Fl. Ilie, Stefanovici, Miskovic, Goncalo Teixeira, A. Popa, L. Mihai, Tailson, Harrison, Itu
Antrenor: Anthony Da Silva

Reacţii dure, după ce Darius Olaru a fost eliminat în FCSB – Poli Iaşi

Florin Prunea nu înţelege cum arbitrul nu i-a arătat imediat cartonaşul roşu lui Darius Olaru. Căpitanul campioanei l-a călcat extrem de dur pe Mihai Bordeianu, pe genunchi, iar centralul Ionuţ Coza l-a avertizat cu galben.

După consultarea arbitrajului video, Coza a revenit asupra deciziei sale şi l-a eliminat pe Darius Olaru.

„Rezultat normal, Iaşi a mai avut două ocazii mari de tot! Eliminarea, corectă, nu pot să-l înţeleg pe arbitru, cum poţi să dai galben. E evident faultul, se văd urmele faultului. Noroc cu VAR-ul. Un joc consistent al Iaşiului. FCSB e o echipă obosită, fizic nu e foarte sus”, a spus Florin Prunea, conform digisport.ro.

Totodată, şi Ilie Dumitrescu a comentat evoluţia FCSB-ului, din prima repriză a duelului cu Poli Iaşi. Acesta a subliniat lipsa de intensitate din jocul campioanei şi susţine că faultul comis de Darius Olaru nu putea trece neobservat.

„Foarte bine a arătat Iaşi, la mijloc foarte bine, peste FCSB. Foarte puţin în benzi. A fost o situaţie a lui Popa, care putea să înscrie. Foarte puţină intensitate. A fost de roşu. Dacă se duce normal, nu se ajunge la asta. Păcat că a avut ieşirea asta. Dacă îl călca jos…dar să nu te duci cu talpa sus. Dacă l-ai călcat sus, cu talpa…”, a declarat şi Ilie Dumitrescu.