Gestul făcut de Cristiano Ronaldo imediat după ultimul său meci la un Campionat European

• Media: Digi Sport Special, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal European, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Pentru Cristiano Ronaldo, meciul cu Franța a fost ultimul al său la Campionat European. Portughezul a anunțat înainte de acest joc că EURO 2024 este ultimul Campionat European la care mai joacă.

Gestul lui Cristiano Ronaldo imediat după ultimul meci la un Campionat European

La finalul meciului cu Franța, după eliminarea la loviturile de departajare, fundașul Pepe a izbucnit în lacrimi.

Cristiano Ronaldo, care a plâns la meciul cu Slovenia, după ce a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 105, nu a stat prea mult pe gânduri când l-a văzut pe Pepe.

Atacantul portughez s-a dus să-l conzoleze pe colegul său din națională. Imaginile pot fi urmărite în galeria foto de mai jos.

Imaginile meciului Portugalia – Franța

Spania – Franța, prima semifinală de la EURO 2024

Spania este prima națională care a prins un loc în semifinalele EURO 2024, după ce în primul meci al zilei de vineri a învins-o pe Germania, gazda turneului, cu 2-1, după 120 de minute de joc.

A doua semifinalistă de la EURO 2024 s-a stabilit în urma meciului Portugalia – Franța, scor 0-0 (3-5 d.l.d).

Astfel, prima semifinală de la EURO 2024 este Spania – Franța.

A doua semifinală de la EURO 2024 se stabilește în urma meciurilor de sâmbătă

Celelalte două semifinaliste se vor stabili în urma meciurilor care se vor juca sâmbătă în Germania.

Anglia o înfruntă pe Elveția, în primul duel al zilei, în timp ce Olanda o înfruntă pe Turcia, de la ora 22:00.

A doua semifinală de la EURO 2024 se va disputa pe data de 10 iunie, la Dortmund, de la ora 22:00.

Marea finală de la EURO 2024 are loc la data de 14 iunie, de la ora 22:00, la Berlin.

Etichete: cristiano ronaldo , franta , portugalia , euro , pepe , portugalia franta