”Erupție” de bucurie pe Arena Națională! Cum au reacționat tribunele după ce Dinamo a deschis scorul cu Csikszereda

Față în față cu a doua retrogradare din istorie, și a doua din ultimii doi ani, Dinamo are șanse uriașe să reușească să se salveze, disputând barajul de promovare / menținere cu ocupanta locului 6 din Liga 2, Csikszereda.

Ajunsă la baraj doar pentru că cei de la Corvinul Hunedoara și Șelimbăr nu au drept de promovare, formația din Miercurea Ciuc era cotată clar cu a doua șansă înaintea partidei tur.

Iar asta s-a văzut și pe teren. ”Câinii” au dominat prima parte, dar, în ciuda multelor ocazii avute, nu au reușit să deblocheze tabela, care încă arăta 0-0 la pauză.

Dennis Politic a deschis scorul în primul minut al reprizei secunde

A doua repriză a început, însă, cum nu se putea mai bine pentru Dinamo. Extrema Dennis Politic a marcat după 20 de secunde, declanșând nebunia pe Arena Națională.

Tribunele realmente au ”erupt” după reușita atacantului, fanii părând descătușați după o primă repriză în care norocul nu le-a surâs jucătorilor pregătiți de Zeljko Kopic.