Dennis Man, preferatul fanilor Parmei: ce au stabilit după meciul cu Fiorentina în privința românului

• SuperLiga: U Cluj – Sepsi, luni, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul – Hermannstadt, luni, 22:00, DGS 1

Fanii Parmei au decis: Dennis Man, omul meciului cu Fiorentina

Nu mai există niciun dubiu că Dennis Man nu ar fi pe placul fanilor Parmei. Acesta a fost votat de aceștia drept omul meciului cu Fiorentina, după cum a anunțat Parma, pe rețelele sociale.

Dennis Man a marcat pentru Parma în minutul 23, iar după 65 de minute de joc a fost înlocuit, după care Fiorentina a egalat.

Astfel, prestația din cele 65 de minute petrecute pe teren și golul de excepție l-au făcut român să fie omul meciului cu Fiorentina, conform preferințelor fanilor.

• 10 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, conform Transfermarkt

Dennis Man a fost propus la Juventus: ”Poți cheltui 10-15 milioane de euro”

După ce a marcat golul care i-a adus un punct Parmei în confruntarea cu Fiorentina, Dennis Man le-a atras atenția italienilor, care îl văd o soluție pentru Juventus.

Dacă aș fi la Juve, aș face o încercare pentru Man. Jucătorul Parmei e bun, a dovedit-o la Europene și în prima etapă de campionat. Acesta este profilul de care e nevoie.

Poți cheltui 10-15 milioane de euro pentru a avea mai multe soluții chiar și pe banca de rezerve”, a transmis Massimo Pavan, jurnalist apropiat de cei de la Juventus, citat de Parma Live.

VIDEO Golul lui Dennis Man din meciul Parma – Fiorentina

Dennis Man, într-o relație cu Alexandra Grigoriță, încă de când juca la UTA

Etichete: parma fiorentina , dennis man , dennis man parma , dennis man omul meciului