“De ce să facă asemenea gesturi? O să-l coste mult!” Mijatovic a văzut “bucuria” lui Vincius Jr. și a reacționat imediat

• SuperLiga: UTA – Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – U Cluj, luni, 21:00, DGS 1

Predrag Mijatovic, despre gesturile lui Vinicius Junior: “Sunt foarte dezamăgit de modul în care a celebrat

Ambele goluri ale ”Galacticilor” au fost marcate din penalty de Vinicius Junior (minutul 58), respectiv Kylian Mbappe (minutul 75).

Pe Estadio Anoeta din San Sebastian, Vinicius a fost în câteva momente fluierat de o parte a fanilor. După ce a marcat din penalty, brazilianul și-a dus degetul la gură, semn că le-a închis gura suporterilor gazdelor.

Predrag Mijatovic (55 de ani) a vorbit despre comportamentul starului brazilian.

“Vinicius trebuie să se calmeze, sunt foarte dezamăgit de modul în care a celebrat. De ce să facă asemenea gesturi? O să îl coste mult pe viitor. Cei cu care am vorbit în ultimul timp (n.r. fanii lui Real) sunt dezamăgiți de comportamentul său. Nu face decât să arunce cu pietre pe propriul acoperiș”, a explicat Mijatovic, informează eurosport.ro.

Predrag Mijatovic a marcat unicul gol al finalei UEFA Champions League 1997/1998, Real Madrid – Juventus Torino 1-0.

În acel an, atacantul din fosta Iugoslavie a terminat pe locul 2 în ierarhia “Balonului de Aur”, după legendarul Ronaldo Nazario.

VIDEO Real Sociedad – Real Madrid 0-2

Etichete: real madrid , real sociedad , vinicius junior