Handbal

CSM București – Bietigheim 31-28. ,,Tigroaicele” la o victorie de sferturile de finală ale Ligii Campionilor

CSM București a învins echipa germană, Bietigheim, cu scorul de 31-28(17-10), astăzi, pe teren propriu, în etapa cu numărul 13 a Ligii Campionilor.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Neagu 6 goluri, Arntzen 5, pentru CSM, respectiv Doll 5, Kudlacz 5, pentru echipa oaspete.

Campioana României și-a luat revanșa pentru înfrâgerea din tur, iar un rezultat pozitiv în ultima etapă, cu Odense, duce echipa lui Adi Vasile direct în sferturile de finală ale competiției. Meciul contra echipei din Danemarca este programat pe 18 februarie cu începere de la ora 15:00