Csikszereda – CSM Focșani 1-0. Ciucanii, fără înfrângere după 9 etape în Liga 2

• Nations League: Italia – Belgia, joi, 21:45, DGS 1

• Nations League: Israel – Franța, joi, 21:45, DGS 2

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au mai putut partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Csikszereda – CSM Focșani 1-0. Ciucanii s-au desprins la 7 puncte în fruntea clasamentului din Liga 2

Prima repriză dintre Csikszereda și CSM Focșani a avut un ritm de joc scăzut. Peter Gal și Anderson au încercat să deschidă scorul până la pauză, pentru gazde, însă nu au reușit să deblocheze tabela de marcaj.

În partea secundă a meciului, Dolny a punctat rapid pentru Csikszereda, în minutul 48, după ce a înscris din afara careului.

Bodo și Torvund au încercat să îl copieze pe Dolny și să majoreze diferența de scor, însă Preda nu a putut fi învins.

Pe final de partidă, Enache a fost aproape de egalare pentru CSM Focșani, dar a trimis pe lângă poartă.

Csikszereda a învins-o, astfel, pe CSM Focșani cu scorul de 1-0 și s-a distanțat la 7 puncte față de urmăritoarele CSM Slatina și Metaloglobus, în fruntea clasamentului din Liga 2.

De partea cealaltă, CSM Focșani a rămas pe locul 21 în clasament, cu doar 4 puncte acumulate după 9 etape.