Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2: „Se vede asta!”

Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2. Fostul căpitan al României a răspuns la o singură întrebare.

Cristi Chivu a fost spectator de lux la Rapid – CFR Cluj 2-2, iar la finalul derby-ului a răspuns la o singură întrebare. Chivu a plecat în momentul în care a fost întrebat dacă va reveni în România.

Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2

”O atmosferă frumoasă. Meciul? E început de sezon. Mai e mult de lucru din partea ambelor echipe. Sper să le ia cât mai puțin timp să tureze motoarele la maximum, că deocamdată e prima etapă și se vede”, a spus Cristi Chivu.

Rapid – CFR Cluj 2-2. Hasani, eroul giuleştenilor! Echipa lui Neil Lennon a obţinut un egal la ultima fază

Daniel Bîrligea a înscris în minutul 19 al meciului din Giuleşti, dar golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Rapid a replicat prin bara lui Burmaz, din minutul 23, şi prin şutul lui Albion Rrahmani, din minutul 26. Golul a picat însă în poarta gazdelor, după o pasă a lui Deac şi un şut al lui Bîrligea la colţul lung. Era minutul 28 şi acesta a fost singurul gol al reprizei.

După reluare, portarul clujenilor, Răzvan Sava, l-a faultat pe Petrila în careu şi arbitrul Istvan Kovacs a dictat penalty. Rrahmani a executat şi a egalat, 1-1 în minutul 54.