Bayern – Dinamo Zagreb 9-2! Bavarezii ”i-au demolat” pe croați și au reușit scorul sezonului încă din prima etapă

• Champions League: BolognaȘahtior, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Manchester CityInter, miercuri, 22:00, DGS 1

Bavarezii au înregistrat un rezultat neverosimil încă din prima etapă a sezonului 2024/2025 din cea mai importantă competiție intercluburi.

Bayern – Dinamo Zagreb 9-2

Bayern a început ”ca din tun”, iar în minutul 16 Serge Gnabry a înscris, însă golul a fost anulat de VAR. 3 minute mai târziu, Harry Kane a deschis scorul din penalty.

Până la pauză, bavarezii au mai marcat de două ori prin Rapha Guerreiro și Michael Olise.

Dinamo Zagreb a ieșit mult mai montată de la cabine, iar în minutul 50 era 3-2, după ce croații au marcat prin Petrkovic și Ogiwara.

Bayern s-a dezlănțuit din nou, iar Harry Kane a înscris din pasa lui Joshua Kimmich, iar Michael Olise a făcut 5-2, după ce a fost servit de Musiala.

Același Harry Kane a reușit ”hat-trick-ul” dintr-un alt penalty, iar ”poker-ul” a fost reușit de englez în minutul 78.

În minutul 85, Leroy Sane a înscris și el, iar tabela a fost închisă de Leon Goretzka din pasa lui Kimmic, în prelungirile partidei.

Notele primite de jucători:

Screenshot 2024-09-18 002723
Notele primite de jucători / Foto: Flashscore
Screenshot 2024-09-18 at 00.36.41
Clasament / Foto: Twitter@FootballXtra0

Echipele de start:

Dinamo Zagreb: Nevistić – Ristovski, Théophile-Catherine, Mmaee, Ogiwara – Mišić, Rog – Pierre-Gabriel, Baturina, Pjaca – Petković

Rezerve: : Zagorac, Filipović – Torrente, Ademi, Bernauer, Stojković, Kačavenda, Hoxha, Kulenović, Córdoba, Mbuku, Špikić

Bayern: Neuer – Upamecano, Minjae, Kimmich, Gnabry, Kane, Olise, Davies, Guerreiro, Musiala, Pavlović

Rezerve: Ulreich, Schmitt – Goretzka, Sané, Coman, Dier, Palhinha, Müller, Laimer, Tel

Etichete: liga campionilor , bayern , bayern munchen , champions league , harry kane