Tottenham – Qarabag 3-0. Radu Drăgușin a fost titular, dar a jucat doar 8 minute

• SuperLiga: PetrolulHermannstadt, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: DinamoBotoșani, vineri, 21:00, DGS 1

Meciul a început cu 35 de minute întârziere, pentru că cei de la Qarabag au ajuns mai târziu la stadion, din cauza aglomerației din Londra.

Tottenham – Qarabag 3-0, în Europa League

Radu Drăgușin a fost titular, însă nu a rezistat decât 8 minute pe teren. A fost eliminat direct pentru un fault în poziție de ultim apărător.

Cei de la Tottenham nu au acuzat șocul eliminării lui Radu Drăgușin și au reușit să deschidă scorul patru minute mai târziu, când Brennan Johnson a înscris. 1-0 a fost și scorul de la pauză.

Tottenham a început perfect partea secundă, cu gol Pape Sarr în minutul 52, dar a avut mari emoții șase minute mai târziu, când Bayramov a ratat o lovitură de la 11 metri.

Tottenham a continuat să atace și a mai marcat o dată prin Dominic Solanke, care a închis tabela în minutul 68.

Etichete: tottenham , qarabag , radu dragusin