Vlad Chiricheş, două gafe uriaşe în doar două minute! A „îngropat-o” pe FCSB, în meciul cu Oţelul

Vlad Chiricheş, două gafe uriaşe în doar două minute! A „îngropat-o pe FCSB, în meciul cu Oţelul

Vlad Chiricheş, două gafe uriaşe în doar două minute, în FCSB – Oţelul

Vlad Chiricheş, două gafe uriaşe în doar două minute, în FCSB – Oţelul/ Capturi Digi Sport

Vlad Chiricheş a comis două gafe uriaşe, în doar două minute, în duelul dintre FCSB şi Oţelul, din etapa a treia a Ligii 1. Fundaşul central a greşit decisiv la golul marcat de Juri Cisotti, pe finalul primei reprize.

FCSB a primit vizita celor de la Oţelul şi caută prima victorie din acest sezon de Liga 1. Campioana a menajat mai mulţi titulari, în vederea returului cu Maccabi Tel Aviv, care va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 21:00.

Vlad Chiricheş, două gafe uriaşe în doar două minute în FCSB – Oţelul

Oţelul a reuşit să deschidă scorul în minutul 44, Juri Cisotti reuşind să marcheze, cu un şut din interiorul careului, la care Andrei Vlad nu a avut nicio reacţie.

Faza a pornit de la greşeala lui Vlad Chiricheş. Fundaşul a preluat greşit, din pasa lui David Kiki. Juri Cisotti a fost pe fază şi a preluat imediat, reuşind să finalizeze acţiunea marcând.

În minutul 45+1, Vlad Chiricheş a gafat din nou. Malcom Edjouma a pasat la mijlocul terenului către fundaşul central, însă acesta a pasat ulterior direct către un adversar, Telles. Mijlocaşul lui Dorinel Munteanu a fost aproape să marcheze, însă a irosit o ocazie uriaşă, şutând pe lângă poarta lui Andrei Vlad.

Reclamă 4

Echipele de start la meciul FCSB – Oţelul

FCSB (4-2-3-1): Vlad – Antwi, Haruț, Chiricheș, Kiki- Lixandru, Alhassan – Phelipe, Edjouma, Musi – Miculescu
Rezerve: Târnovanu, Crețu, Pandele, Băluță, Daniel Popa, David Popa, Dawa, Ștefănescu, Panțîru, Baeten, Ngezana, Radunovic
Antrenor: Elias Charalambous

Oțelul (4-3-3): I. Popescu – Adăscăliței, Cisse, Stefanovic, Zhelev – Santos Lameira, Zivulic, Teles- Maciel, Cisotti, Tănasă
Rezerve: Kolarov, A. Pop, I. Neagu, Rus, Yabre, Chira, Gallo, Hofman, N. Roșu, Juric, Maftei, Duric
Antrenor: Dorinel Munteanu

David Miculescu, ratare monumentală în FCSB – Oţelul!

David Miculescu a avut o ratare monumentală în FCSB – Oţelul! În minutul 19, atacantul campioanei nu a reuşit să înscrie din doar câţiva metri.

Portarul lui Oţelul Galaţi, Iustin Popescu, se afla pe jos, după ce respinsese un şut trimis de Luis Phelipe. Mingea a ajuns la Miculescu. Atacantul nu a reuşit să marcheze, chiar dacă avea toată poarta liberă. El a trimis în bară.

Miculescu a oferit o ratare cum se vede rar pe terenul de fotbal. După meciul tur cu Maccabi Tel Aviv, din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, Gigi Becali a decis că Miculescu va fi titular la FCSB în centrul atacului.

Nu pot să zic că am surclasat-o (n.r: pe Maccabi), dar prin apropiere. Maccabi, care spunea toată lumea că nu avem nicio şansă, şi care trăgea de timp.

L-am schimbat pe Lixandru fiindcă avea galben. Dacă îl aveam, eram mult mai buni în repriza a doua. L-am pus pe Baba, a ieşit în relief? L-am pus, a avut două ocazii, nu a dat gol.

Miculescu m-a convins şi el va fi cel care va juca titular. Popa e de FCSB, dar nu e de nivelul ăsta. Trebuie să slăbească vreo 3 kg. Dacă nu slăbeşte 3 kilograme, o să aibă o mare problemă mare”, declara Gigi Becali, pentru primasport.ro.