Vestea pe care Barcelona nu voia să o primească, înaintea debutului în Champions League

• SuperLiga: UTA – Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – U Cluj, luni, 21:00, DGS 1

Catalanii sunt lideri neînvinși în campionatul, iar acum se pregătesc de partida cu AS Monaco, din prima etapă a noului sezon din Champions League.

Dani Olmo va fi indisponibil pentru partida cu AS Monaco

Dani Olmo (26 de ani) a marcat cel de-al treilea gol al partidei cu Girona, în minutul 47, însă reușita a fost umbrită de accidentarea mijlocașului, care a părăsit terenul în minutul 61.

• Partida AS Monaco – Barcelona va fi joi, 19 septembrie, de la ora 22:00 și va putea fi urmărită ÎN DIRECT la Digi Sport, dar și pe digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Fotbalistul transferat de Barcelona, în perioada de mercato din această vară va lipsi în jur de 7-10 zile și va rata partida cu AS Monaco, din Champions League, anunță Barca Universal, într-o postare pe pagina lor de X.

• Dani Olmo este cotat la 60 de milioane de euro, potrivit Transfermarkt.
  • Dani Olmo are contract la Barcelona până în 2030.

Hansi Flick: “Am fi putut înscrie mai mult”

Partida disputată pe terenul celor de la Girona a reprezentat o nouă victorie la scor pentru catalani, după ce în ultima etapă au învins-o pe Valladolid, scor 7-0.

“Am fi putut marca încă două sau trei goluri”, a fost mesajul transmis de Hansi Flick, după victoria cu Girona.

VIDEO rezumat Girona – Barcelona 1-4

Etichete: barcelona , dani olmo , accidentare olmo