Tottenham, cu Radu Drăguşin integralist, s-a calificat dramatic în optimile Cupei Ligii Angliei! Ce notă a primit românul

Radu Drăguşin, în timpul unui meci la Tottenham / Profimedia Images

Tottenham, cu Radu Drăguşin integralist, s-a calificat dramatic în optimile Cupei Ligii Angliei! Coventry a condus cu 1-0, dar a fost întoarsă în ultimele minute.

Brandon Thomas-Assante a deschis scorul pentru Coventry, în minutul 63. Spurs avea să întoarcă soarta partidei după ce a marcat două goluri în 4 minute.

Djed Spence a egalat în minutul 88, după care, în minutul 90+2, Brennan Johnson a înscris golul calificării.

Pentru evoluţia lui, Radu Drăguşin a fost notat cu 7.2 de site-ul flashscore.ro. Drăguşin a făcut pereche în centrul apărării cu Davies. Pe benzi au evoluat Udogie şi Gray.

Echipele de start:

Tottenham: Forster – Gray, Davies, Drăgușin, Udogie – Bentancur, Sarr, Bergvall – Odobert, Solanke, Werner

Coventry: Wilson – Van Ewijk, Thomas, Binks, Bidwell – Eccles, Allen, Rudoni – Wright, Bassette, Thomas-Asante

Fanii lui Tottenham, dați pe spate de Radu Drăgușin după meciul cu Newcastle

Fanii lui Tottenham au fost dați pe spate de Radu Drăgușin după meciul cu Newcastle. Suporterii echipei la care este legitimat românul au luat cu asalt rețelele de socialiare, la finalul partidei din etapa a 3-a.

Radu Drăgușin a fost integralist în înfrângerea lui Tottenham, scor 1-2, cu Newcastle. Duelul a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Suporterii echipei antrenate de Ange Postecoglou l-au lăudat pe Drăgușin după meciul cu Tottenham. Românul s-a remarcat la prima fază a reprizei secunde, atunci când l-a blocat pe Isak, care se afla într-o situație ideală de a marca.

„Radu Drăgușin este un erou”; „Drăgușin a fost superb azi!”; „Surprinzător, Drăgușin a făcut un meci foarte bun!”; „Drăgușin a fost de aur! Romero a cauzat doar probleme azi!” ; „Drăgușin a jucat mai bine decât Virgil Van Djik, în fața lui Newcastle!”; „Drăgușin ar trebui să fie titular, nu Romero!”, au fost doar o parte dintre reacțiile oferite de fanii lui Tottenham, pe X (fostul Twtitter).

Pentru Radu Drăgușin a fost primul meci din noul sezon de Premier League. În primele 2 partide ale campionatului, românul a fost lăsat de Ange Postecoglou pe banca de rezerve.