„Sper să nu mai joace aici” Adrian Bumbescu, replică vehementă pentru Florin Tănase după declaraţia jucătorului FCSB-ului!

LASK Linz – FCSB s-a încheiat 1-1, după un meci cu numeroase ocazii de gol şi cu o bară a austriecilor. Berisha a izbit transversala în minutul 86 al partidei.

Germanul Felix Zwayer va fi ajutat, la meciul FCSB – LASK Linz, de către tușierii Robert Kempter și Christian Dietz. În camera VAR vor fi Christian Dingert și Johann Pfeifer.

Felix Zwayer a luat mai multe decizii controversate în meciul România – Olanda 0-3, din optimile EURO 2024. Dumfries a avut o intrare violentă la Vasile Mogoş, internaţionalul român ieşind de pe teren accidentat. Zwayer nu i-a dat nici măcar cartonaş galben fundaşului olandez.

În minutul 81 al partidei, Felix Zwayer a oprit un contraatac periculos al României pentru a fluiera un joc periculos.

După meciul România – Olanda 0-3, fanii naţionalei au depus o petiţie contra arbitrului german Felix Zwayer. „UEFA să-l suspende pe Zwayer pentru că a arbitrat incorect în România – Olanda”, a fost titlul petiţiei depuse de fanii români pe site-ul change.org.

Jurnaliştii spanioli au criticat arbitrajul lui Felix Zwayer de la meciul România – Olanda 0-3!

Presa spaniolă a catalogat drept „slab” arbitrajul lui Felix Zwayer de la meciul pierdut de tricolori cu „Portocala mecanică”.

Felix Zwayer a dezamăgit după o prestație slabă la meciul România – Olanda. Arbitrul german, care a avut mai degrabă un EURO destul de slab, a continuat în aceeași dinamică, deși a arbitrat un meci relativ simplu. A fluierat fault pentru contacte minime și a oprit un atac promițător al României la scorul de 1-0, inventând un joc periculos care nu a existat.