Reacția lui Adrian Mihalcea, după ce a ”încurcat-o” pe FCSB: ”Am simțit asta și din teren”

• SuperLiga: Universitatea Craiova – UTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – CFR Cluj, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Golurile acestei partide au fost marcate de Filip Ilie (minutul 36) și Andrei Dorobanțu (minutul 89) pentru ialomițeni, respectiv Mihai Lixandru (minutul 33) și Darius Olaru (minutul 55 – penalty) pentru ”roș-albaștrii”.

Adrian Mihalcea: ”Am avut o organizare bună. Așa vom juca în permanență”

La flash-interviul susținut dpă partidă, Adrian Mihalcea (48 de ani), antrenorul Unirii Slobozia, a subliniat că echipa sa a avut un stil de joc compact în fața celor de la FCSB, la fel ca în meciul cu Farul Constanța din prima etapă (pe care ialomițenii l-au câștigat, scor 1-0, în prima etapă).

De asemenea, tehnicianul a susținut că punctele obținute din duelurile cu formațiile puternice sunt doar niște bonusuri pentru echipa sa.

”Am avut tăria de a reveni de două ori în fața a două super echipe (Farul Constanța și FCSB). Am avut o organizare bună. Așa vom juca în permanență, acesta este stilul nostru de joc.

În momentul de față, noi nu avem de pierdut nimic, doar de câștigat. Punctele obținute cu aceste super echipe sunt niște bonusuri. D-asta și par băieții super-dezinvolți și mai apar astfel de goluri spectaculoase”, a spus Mihalcea, la flash-interviu.

Adrian Mihalcea: ”A intrat Dorobanțu, un puști, și am riscat”

Adrian Mihalcea a mărturisit că a fost nevoit să-l introducă forțat pe teren pe Andrei Doorbanțu (19 ani), cel care a marcat golul egalizator, după ce Filip Ilie s-a accidentat.

”Pe Filip Ilie l-am schimbat din cauza unei accidentări, a intrat Dorobanțu, un puști, și am riscat. Până la urmă a ieșit totul bine, avem, încă un rezultat pozitiv și ne pregătim pentru următoarea etapă.

Păcat că am luat două goluri din faze fixe (n.r. în meciul cu FCSB). Într-un fel e bine, că le putem regla. Pe noi ne interesează punctele. E un rezultat pozitiv cu o echipă extrem de valoroasă. Am simțit asta și din teren”, a mai adăugat Mihalcea.

VIDEO Rezumat Unirea Slobozia – FCSB, scor 2-2

Etichete: superliga , adrian mihalcea , unirea slobozia , fcsb