Promisiunea lui Constantin Grameni pentru fanii Farului, după eșecul la scor cu CFR Cluj

• Liga 2: Steaua – FCU Craiova, luni, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – UTA, duminică, 21:30, DGS 1

Golurile ardelenilor din acest meci au fost marcate de Ciprian Deac (minutul 28), Leo Bolgado (minutul 56) și Meriton Korenica (90+3).

În urma acestei partide, dobrogenii au suferit al treilea eșec din acest sezon pe teren propriu din 5 meciuri (au mai pierdut cu Unirea Slobozia și FC Botoșani cu același scor, 0-1).

Constantin Grameni: ”După această pauză vom fi toți mult mai bine și vom începe să câștigăm meciuri”

La finalul partidei din Ovidiu, Constantin Grameni (21 de ani), mijlocașul titular al Farului, a susținut că echipa sa își va intra în formă după pauza competițională generată de meciurile echipei naționale în Nations League.

Grameni a mai adăugat că nu înțelege de ce Farul nu reușește să obțină mai multe puncte pe teren propriu, în contextul în care acasă este susținută de fani din tribune.

”E o seară tristă pentru noi. Mister (n.r. Gică Hagi) ne spune să jucăm la fel și acasă și în deplasare. În deplasare am jucat mai bine, chiar dacă și la UTA am egalat pe final.

Nu e presiune acasă, când te încurajează spectatorii, dar nu suntem în cea mai bună formă a noastră. Eu cred că după această pauză vom fi toți mult mai bine și vom începe să câștigăm meciuri”, a spus Grameni, la flash-interviu.

După eșecul cu CFR Cluj, Farul se află pe locul al 9-lea al clasamentului SuperLigii, cu 8 puncte acumulate după 8 etape.

VIDEO Rezumat Farul – CFR Cluj 0-3

Etichete: cfr cluj , superliga , farul , constantin grameni