PAOK şi Răzvan Lucescu, pas uriaş spre grupele Europa League. Victorie categorică în Grecia

PAOK şi Răzvan Lucescu au făcut un pas uriaş spre grupele Europa League. Campioana Greciei a trecut pe teren propriu de Shamrock Rovers, cu un categoric 4-0, în prima manşă a play-off-ului.

Au marcat Cleary ‘45+5 (autogol), Taison ’47, Konstantelias ’67 şi Baba ‘90+4. În minutul 52, de la oaspeţi a fost eliminat Honohan. Mai mult, PAOK a avut un gol anulat la 0-0 şi a ratat şi un penalty, în prelungiri, înainte de reuşita lui Baba.

„Sunt mulţumit, am văzut lucruri bune de la echipă, în general. Mişcarea fără minge a fost excelentă. Nu ne relaxăm, ştim cum sunt aceste meciuri de acasă şi trebuie să rămânem concentraţi şi pentru manşa retur”, a spus Lucescu, după meci.

Pentru Răzvan Lucescu şi PAOK, urmează meciul cu Panetolikos, ce va avea loc duminică, de la ora 20:30, în exclusivitate în AntenaPLAY.

PAOK şi Răzvan Lucescu, pas uriaş spre grupele Europa League

Astfel, înainte de duelul retur ce va avea loc în 29 august, de la ora 22.00, la Dublin, campioana Greciei se poate considera ca şi calificată în faza grupelor, acolo unde speră să ajungă şi FCSB, după egalul din Austria, 1-1 cu Lask Linz.