Nota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

Nota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost una care a reflectat evoluţia excepţională a jucătorului naţionalei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost în direct în AntenaPLAY. AntenaPLAY transmite exclusiv în România Liga Campionilor Asiei, competiţie în care pot fi urmărite vedete precum Cristiano Ronaldo, Sadio Mane, Sergej Milinkovic-Savic, Joao Cancelo, Mitrovic, Joselu sau Florinel Coman.

Flashscore.ro l-a notat pe Florinel Coman cu 7.6 pentru evoluţia lui din meciul cu câştigătoarea en-titre a Ligii Campionilor Asiei, Al Ain. Coman a pasat decisiv la golurile 3 şi 4 ale lui Al Gharafa.

În minutul 72, Coman a centrat perfect în careu pentru fundaşul Seydou Sano, care a finalizat fără probleme. 4 minute mai târziu, Coman a pătruns din nou pe banda dreaptă şi a reuşit să îl lase pe Yacine Brahimi cu poarta goală. Brahimi a înscris fără nicio emoţie.

Cea mai mare notă a partidei a primit-o Joselu, fostul star al lui Real Madrid. El a reuşit o „dublă” în meciul Al Gharafa – Al Ain 4-2. Fostul atacant al lui Real Madrid a deschis cu noroc scorul. El a deviat un balon în minutul 45+2 al partidei. După pauză, în minutul 48, Joselu a marcat un gol cu care şi-a arătat clasa. Fostul atacant al lui Real Madrid i-a luat faţa portarului Eisa şi a înscris cu capul.