Nicolae Stanciu, pasă de gol în remiza lui Damac! Ce note au primit cei doi români din echipa lui Cosmin Contra

Nicolae Stanciu a reuşit o pasă de gol în remiza lui Damac, la primul meci de la revenirea la echipa de club, după meciurile de la naţionala României.

Echipa antrenată de Cosmin Contra a remizat pe teren propriu în etapa a 7-a din Arabia Saudită cu Al-Taawon, scor 2-2.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 27, prin Barrow, intrând în avantaj la cabine. Abia în minutul 60, Damac a reuşit să restabilească egalitatea, prin Diallo. În minutul 77, Damac a preluat conducerea, graţie reuşitei lui N’Koudou, care a marcat din pasa lui Nicolae Stanciu.

Cu toate acestea, Damac nu a putut păstra toate cele trei puncte. În minutul 85, Adam l-a învins pe Florin Niţă şi a restabilit egalitatea.

Imediat după gol, Nicolae Stanciu a părăsit terenul, fiind înlocuit cu Al Mogren. Pentru prestaţia sa, căpitanul naţionalei României a primit nota 6,8 pe sofascore.com, în timp ce Florin Niţă a fost notat cu 6,2.