Mircea Rednic l-a transferat pe fostul „erou” al lui Dinamo! Anunţul oficial făcut de UTA

Îi urăm bun venit și la cât mai multe reușite alături de noi”, a anunţat UTA, pe Facebook.

Lamine Ghezali a fost unul dintre cei mai importanţi jucători de la Dinamo, când „câinii” evolua în Liga a 2-a. În meciul tur din barajul de promovare cu FC Argeş, din 2023, câştigat de Dinamo cu 6-1, Ghezali a avut o evoluţie excelentă, reuşind să marcheze o „dublă”.

Mircea Rednic, atac la Dorinel Munteanu după UTA – Oţelul Galaţi

Mircea Rednic a lansat un atac la adresa lui Dorinel Munteanu după UTA – Oţelul Galaţi. Arădenii au obţinut un rezultat de egalitate în prelungiri, atunci când Joao Pedro a marcat dintr-un penalty în minutul 90+7. Gălăţenii au rămas pe primul loc, în timp ce UTA a urcat pe loc de play-off pentru moment.

Pe Mircea Rednic l-au deranjat declaraţiile date de Dorinel Munteanu, de la finalul partidei. Antrenorul gălăţenilor a susţinut că echipa sa merita victoria, în timp ce antrenorul de la UTA i-a acuzat că i-au „stricat” gazonul pe partea unde s-au apărat şi că au jucat teatru:

„Am trăit cu intensitate maximă, mai ales la ocaziile pe care le-am avut. Ei în afară de gol au mai avut o ocazie. Cu toate că m-a susrprins declaraţia lui Dorinel Munteanu. Păi tu meritai victoria? Noi am avut 15 şuturi spre poartă.

Noi meritam mai mult decât acest egal. Ei ne-au stricat terenul pe partea stângă, numai acolo au stat. Au jucat bufa-bufa. Au stat bine din punct de vedere fizic. Dar au stat bine sau au jucat teatru? Au avut crampe. Am avut şi bară şi o groază de ocazii. Mă bucur că cei care au intrat au adus forţă. Ăsta e un plus pentru noi”, a declarat Mircea Rednic, la digisport.ro.